دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید لامپ خانگی

راهنمای خرید لامپ خانگی
لامپ های ال ای دی که می توانید از آریاترانور خریداری کنید
لامپ ال ای دی
  • لامپ ال ای دی
نورپردازی خانه و یا هر مکانی از مهمترین بخش های طراحی آن به شمار می رود و چه برای دکوراسیون داخلی  و خارجی مهم تر از هر چیزی، محصولات روشنایی مورد استفاده قرار گرفته، می باشد. زیرا که اگر از بهترین مبلیمان و وسایل هم استفاده کنید در صورت نبود نور کافی و همچنین نورپردازی نا مناسب، آن طور که باید و شاید زیبایی آن ها به چشم نخواهد آمد. حال با توجه به این مسئله تیم آریاترانور بر این آمد تا مقاله ای در خوص راهنمای خرید انواع لامپ ال ای دی برای شما به ارمغان آورد تا روند خرید ایت محصولات را برای شما سهولت بخشد.  

نور و روشنایی و کاربرد آن در دیزاین خانه

لامپ و روشنایی وظیفه دارد تا نور را برای فعالیت های خاص یا کاربردهای موجود در یک فضا فراهم کند مانند لوازم جانبی در کنار تختخواب برای مطالعه شبانه،نورپردازی زیر کابینت برای روشنایی کابینت ها یا چراغ بالای آینه ممکن است هنگام کار،روشنایی با قابلیت چرخش انتخاب کنید تا نور را در جایی که به آن نیاز دارید هدایت کند. ولی درکل تعریف ساده اینکه روشنایی ها چه وظیفه دارند این است: برای روشن کردن خانه تان و زیباسازی هرچه بهترآن تا محیط و دلنشین ترشدن آن…

انتخاب لامپ و روشنایی مناسب خانه

قبل از شروع خرید لامپ و لوازم روشنایی،مهم است که درک کاملی از برنامه ریزی نور پردازی خانه خود داشته باشید.یک برنامه ریزی خوب برای دیزاین روشنایی باید از سه اصل درهرمکان خانه تشکیل شده باشد که شامل: فضا و متراژمحیط،میزان روشنایی لازم موردنیازوتشدید روشنایی است نگران نباشید راجب هریک توضیح خواهیم داد تا خودتان براحتی بتوانید دیزاین روشنایی خانه تان را حرفه ای بچینید.

مشخص کردن متراژ و فضای روشنایی خانه

قبل خرید لامپ باید فضا و متراژ خود را بسنجید اینکه در چه فضایی و در کجا میخواهید روشنایی مورد نیازتان رو نصب کنید اینکه مکان مورد نظرتان کوچک است یا بزرگ،اتاق است یا پذیرایی از چه لامپ و روشنایی میخواهید در آن استفاده کنید که نوردهی بسیار مناسبی داشته باشد بعد مشخص کردن این موارد به سراغ گام بعدی بروید.

میزان نور و روشنایی مناسب اتاق های خانه

باید مشخص کنید که انتظار چه میزان روشنایی را در خانه،اتاق ها و مکان های دیگر خود دارید آیا میخواهید یک روشنایی ملایمی برای اتاق مطالعه خود داشته باشید یا یک روشنایی قوی برای برای اتاق پذیرایی و یا هرجای دیگر که نیاز به روشنایی دارید را تعیین کنید تا به جمع بندی کلی از خریدی که میخواهید داشته باشید برسید. میزان روشنایی محیط اتاق شما معموًلا توسط خانه ساز و پیمانکار انتخاب می شود ولی پیشنهاد ما به شما این است که خودتان این مورد را تعیین کنید تا همان دیزاینی که انتظارش را دارید برایتان محقق شود

با تشدید روشنایی اشنا شویدً

تشدید روشنایی،تزئینی ترین نقش را در خانه شما ایفا می کند. به طور معمول برای جلب توجه به یک نقطه خاص معماری یا تزئینی، مانند شومینه،اثرهنری،راه پله یا قفسه کتاب استفاده می شود.اگر بخواهید لوسترهایی با ظاهری تزئین شده را انتخاب کنید،می تواند به خودی خود یک نقطه کانونی باشد و یا استفاده از هالوژن و پنل های ال ای دی که در نقطه خاصی از داخل خانه یا بیرون مد نظرتان است یا شایدم بخواهید قسمتی از محیط خود را به صورت نور مخفی در بیاورید تا خانه تان شکیل تر شود. یه کاغذ وخودکار بردارید وآنچه که سلیقه تان حکم میکند را یادداشت کنید همه چیز به علاقه شخصی خودتان و خانواتان بستگی دارد.

با کلیت لامپ ها بیشتر اشنا شوید!

لامپ ها به خودی خود دسته بندی های متنوع و زیادی دارند از لامپ های قدیمی رشته ای بگیر تا لامپ ال ای دی فوق کم مصرف روز جهانی که بسته به نوع کاربرد و دیزاین تان دارد، مثلا اینکه سبک خانه تان یک خانه قدیمی و نوستالژیک است یا یک خانه هوشمند بسیار حرفه ای و اینکه ازروشنایی به عنوان تزئینی میخواهید استفاده کنید یا برای زیبایی بیشتر و یا اینکه فقط میخواهید یک محیط را روشن کنید و از روشنایی آن بهره من شوید؟ لوازم روشنایی نیز دسته بندی بسیار متنوع برای هر کاربردی دارند بطور مثال روشنایی صنعتی یا ساختمانی،لوازم روشنایی برای حیاط خانه،جلوی در،بالکن و بسیار موارد دیگر…! مدل هایی مختفلی از لوازم روشنایی میتوانیم اشاره ای به چراغ های سقفی و دیواری؛وال واشرها برای نورپردازی نما،پرژکتور ها وموارد بسیارزیاد دیگرداشته باشیم.

نکات مهم در در خرید لامپ برای خانه

یک اندازه گیری اشتباه می تواند یک خطایی بزرگ را ایجاد کند ، انتخاب لوازم لامپ و روشنایی با اندازه اشتباه می تواند صدمه به طراحی فضای شما وارد کند بهتر است سعی کنید با دقت بیشتری اندازه گیری داشته باشید,چون ممکن است شما ریسه یا پنل ال ای دی بخرید و ببینید که سایز و یا متراژ آن ها به محیطی که میخواهید در آن استفاده کنید همخوانی ندارد و بزرگ یا کوچک می باشد ولی در مورد لامپ ها اطلاعاتی از فضای اتاق و روشنایی موردنیازش داشته باشید صدق و کفایت می کند. توجه داشته باشید این دستورالعمل ها در مورد چراغ های سقفی مانند لوستر و آویز در اتاق های باز مانند اتاق های نشیمن و اتاق خواب ها کاربرد دارد. با یک اتاق یا فضا شروع کنید و به ارتفاع،طول وعرض اتاق توجه نمایید.

نورپردازی با لامپ و چراغ های روشنایی برای آشپزخانه

نتخاب لامپ و روشنایی آشپزخانه شاید مقداری پیچیده و سخت باشد زیرا هیچ کانونی واحدی در این اتاق وجود ندارد وچون باید تمام لوازم الکترونیکی و برقی رو در نظر بگیرید که مانع از تابیدن نور و روشنایی شود.و نکته مهم اینکه چه دیزاین روشنایی را تصور کرده اید برای آشپزخانه تان و آیا پاسخگویه کارتان هست؟ آیا بعد از نصب لامپ و لوازم روشنایی همان چیزی میشود که انتظارش را دارید؟یا اینکه…پیشنهاد ما به شما این است که روی کاغذ طرح خود را پیاده سازی کنید اول اینکه در چه جاهایی از آشپزخانه میخواهید ازلامپ استفاده کنید؟ استفاده از لامپ ادیسونی در لوستر دوم اینکه آیا از لامپ نور مخفی،آسمان مجازی و یا لامپ های هالوژن هم میخواهید استفاده کنید؟اگر جواب بله هست مکان نصب آن را مشخص و متراژ یا سایزشان رو هم یادداشت کنید و سوم اینکه تعداد لامپ ها و لوازم روشنایی مورد نیاز خود را در چه تعداد بزرگ و کوچک بنویسید و درآخر این لیست لیست وسایلی است که برای آشپرخانتان نیاز دارید! به همین اسانی میتوانید روشنایی آشپزخانه خود را خودتان مشخص کنید.

روشنایی ورودی خانه

برای روشنایی راه رو و ورودی خونه میتوانید از چراغ دیواری و سقفی,لوستر,چراغ سنسوری و یا لامپ های ال ای دی استفاده کنید و از روشنایی که مورد نیازتان برای مدت کوتاه یا طولانی هست استفاده کنید. ولی پیشنهاد ما برای جلوی ورودی خانه تان چراغ های سنسوردار می باشد زیرا که با وارد شدن شخص خودکارروشن می شود و با خروج شدن اززیرچراغ خودکار خاموش می شود و دیگر نیاز به خاموش روشن کردن لامپ یا روشنایی با کلید برق نیست.

لامپ و روشنایی اتاق ناهارخوری

استفاده از چراغ سقفی و لوستر در بالای میز ناهار خوری بسیار روحیه بخش و انگیزه بخش می باشد تا ضمن روشنایی برای صرف غذا در کنار خانواده از فضایی دلنشین نیز بهره مند شوید.

لامپ و روشنایی اتاق خواب

در مورد اتاق خواب،بهترین انتخاب نورملایم و گرم است زیرا استراحت و آرامش بیشتری دارد.معموًلا از نورپردازی به شکل روی میزهای کنار تختخواب،استفاده می شود. همچنین،برای برجسته کردن یک عکس یا یک اثر هنری استفاده از چراغ های به طور نورمخفی را در نظر بگیرید.این امکان را به شما می دهد تا فضای کاملی را در اتاق ایجاد کنید.و از مرکز اتاق هم میتوانید از لامپ ال ای دی و بالای سقف هم از مهتابی های FPL جدید که جنبه زیبایی بصیری عالی دارند استفاده نمایید

لامپ و روشنایی دفترکار منزل

البته یک دفترکاردر خانه باید روی روشنایی کار تمرکز کند.روشنایی باید روی میز قرار بگیرد که برای کاهش خط چشم ضروری است اما یک روشنایی با نور زیاد نیز می تواند در روزهای ابری هنگام کار شبانه مفید باشد. برای چراغ مطالعه باید روشنایی کمتری استفاده کنید تا باعث اذیت کردنتان نشود.نورپردازی مخفی نیزتزئینی است و می تواند به جذاب تر جلوه دادن دفترکاری شما در خانه کمک شایانی کند.پ

راهنمای خرید لامپ برای خانه

همچنین برای شما مشتریان عزیز سایتی درحوزه لوازم روشنایی و برقی فراهم آورده ایم تا علاوه برخرید آسان و مطمئن بتوانید با تخفیف تمامی محصولات لامپ و روشنایی خود را با تخفیف ویژه تهیه فرمایید و درصورت هرگونه سوال و مشاوره ای دراین خصوص به صورت رایگان با کارشناسان و متخصصان باتجربه ما تماس حاصل بفرمایید و صمیمانه پاسخگویه شما عزیزان هستیم…

بهترین لامپ برای استفاده در منزل چه نوع لامپی است؟

بهترین انتخاب نوع لامپ برای منزل بدون شک لامپ LED هستش،به دلیل اینکه سالم ترنی و باکیفیت ترین لامپ تولید شده تا لحظه حال در جهان است،جالبه بدونید لامپ های LED حاوی سرب و جیوه نیستند و نوری که در محیط پخش میکند فاقد فروسرخ و فرابنفش هستش به همین خاطر برعکس سایر مدل لامپ ها سلامتی خودتان و خانواده تان را به خطر نمی اندازد….! جالب است بدانید لامپ های ال ای دی کم مصرف ترین نوع لامپ (فوق کم مصرف)است که در کنار مصرف بسیار کمش روشنایی چندبرابری نسبت به سایر مدل لامپ ها رو داراست،همچنین تا ۲۰ سال حداکثر برایتان عمر خواهد کرد.

چطور بهترین لامپ مناسب برای خانه و اتاق های اون رو انتخاب کنیم؟

در مورد انتخاب بهترین لامپ برای خانه و اتاق های ان در این نوشته سعی کردیم تمام اطلاعاتی که نیاز داشتید برای خرید روشنایی مناسب برای توضیح دهیم و به صورت مفصل توضیحاتی دادیم،کافیست یک قلم و خودکار برداشته و نوع روشنایی و نورپردازی که میخواهید در محیط مدنظرتان باشه رو بنویسید در چه رنگی و از چند منبع نوری ! نکته مهم این است بدانید که یک اتاق شاید لازم باشد از جند منبع نور ور وشنایی تغذیه شود،مثلا اتاق نشیمن از ۲ تا ۴ منبع وبیشتر نیاز به نورپردازی دارد،ولی اتاق خواب ۱ لامپ با یک چراغ خواب در کنار تخت بسته به نوع مکانتان ممکن است کفایت کنه!

چطور بر حسب لومن روشنایی ساختمان و خانه را مشخص کنیم؟

در این نوشته به صورت تئوری از نحوه انتخاب نور و روشنایی خونه صحبت کردیم و به صورت ساده شده بیان کردیم تا درک خوبی به صورت تجمسی با علاقه شخصی خودتان نورپردازی محیط تان را مشخص کنید،حال اگر که نیاز به محاسبات شدت روشنایی به لومن به ازای هر اتاقی دارید میتوانید از فرمول زیر استفاد کنید: [لومن کل در هر اتاق] ÷ [تعداد چراغ و لامپ] = فهمیدن اینکه بر هر لامپ چه مقدار لومن میرسد و روشنایی ناشی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.